Europejski Rejestr firm i przedsiębiorstw Spis podmiotów gospodarczych na terenie Unii Europejskiej.

X

Wybierz miejsce wyszukiwania na mapie:

FUNDACJA Ewy Błaszczyk "AKOGO?" ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim).

Celem Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce.
7 grudnia odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce kliniki "Budzik", gdzie pacjent będzie leczony i rehabilitowany nawet do 15 miesięcy po wypadku, według indywidualnego programu, który ustalą wspólnie lekarze, rehabilitanci i rodzice.
Stworzyliśmy od podstaw w naszym kraju (wraz z Ministerstwem Zdrowia), program medyczno - neurorehabilitacyjny dla pacjenta w śpiączce. W kwietniu 2011r. otrzymaliśmy rekomendację Prezesa Agencji Ocen Technologii Medycznych , w sprawie zakwalifikowaina świadczenia opieki zdrowotnej - "Program wybudzania dzieci ze śpiączki w fazie B", jako świadczenia gwarantowanego.

Fundacja "AKOGO?" działa na różnych płaszczyznach. Nasza strona internetowa pomaga rodzicom zdobyć informacje w zakresie schorzeń neurologicznych, skomunikować się z fachowcami, autorytetami medycznymi, rehabilitantami i psychologami.

Prowadzimy działalność społeczno-edukacyjną, popularyzując wiedzę, sygnalizując skalę problemu, a także propagujemy nowe rozwiązania medyczne i rehabilitacyjne oraz walczymy o nowe procedury medyczne. Staramy się jednoczyć różne środowiska, firmy i ludzi, którzy zwykle ze sobą konkurują, ale dla spełnienia tego celu łączą się ze sobą. Działając razem, w jednej sprawie, chcemy zamanifestować naszą postawę, opowiadającą się po stronie cywilizacji życia, a nie śmierci.

 

Od 01.11.2013 usługi dla portalu świadczy spółka 4Kprojekt
Europejski Rejestr firm i przedsiębiorstw
Spis podmiotów gospodarczych na terenie Unii Europejskiej.