Europejski Rejestr firm i przedsiębiorstw Spis podmiotów gospodarczych na terenie Unii Europejskiej.

X

Wybierz miejsce wyszukiwania na mapie:

PRZEDSIĘBIORSTWO PODMIOTU LECZNICZEGO JERZY STĘPIEŃ PANACEUM P.L.

 Przychodnia Panaceum jest firmą rodzinną, założoną w 2011 roku.

Aby skutecznie podwyższać standard i jakość realizowanych usług opracowaliśmy i wdrożyliśmy system zarządzania jakością oparty na wymaganiach normy ISO 9001:2008.

W marcu 2012 roku przyznano nam certyfikat w całym zakresie prowadzonej przez nas działalności medycznej. Nasze dotychczasowe osiągnięcia zostały również pozytywnie ocenione przez Kapitułę konkursu o Powiatowe Godło Promocyjne „Złoty Herb”, która nadała nam „Złoty Herb 2011” w kategorii „Usługi Małe.

 

PPL Jerzy Stępień Panaceum PL oferuje usługi w zakresie:

· poradni POZ - podstawowej opieki zdrowotnej w ramach kontraktu z NFZ (lekarz pediatra, lekarz internista, pielęgniarka środowiskowa, pielęgniarka praktyki)

· poradni neurologii dziecięcej - ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w ramach kontraktu z NFZ

· poradni medycyny pracy (lekarz uprawniony do badań profilaktycznych, badań kierowców oraz wydawania międzynarodowych świadectw zdrowia dla pracowników morskich)

· fizykoterapii (zabiegi fizyko oraz porady z zakresu kinezy).

 

Gabinety przychodni znajdują się w nowoczesnym budynku zapewniającym pacjentom łatwą dostępność – poradnie dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych. Bezpłatną pomoc lekarską mogą u nas uzyskać Pacjenci ubezpieczeni w Polsce oraz Pacjenci ubezpieczeni za granicą- posiadający kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), poświadczenie lub certyfikat.

 

 

 

W przychodni posługujemy się systemem e-WUŚ (elektroniczny system weryfikacji uprawnień świadczeniobiorcy), zatem nie wymagamy od Pacjentów ubezpieczonych

w Polsce dowodów ubezpieczenia.

 

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej zajmuje się wszystkimi problemami zdrowotnymi oraz profilaktyką chorób (min. bilanse, szczepienia ochronne, profilaktyka chorób krążenia, układu oddechowego) i promocją zdrowia Pacjentów bez względu na ich wiek i płeć. W razie konieczności konsultacji specjalistycznej lekarze wystawiają skierowania do odpowiednich poradni.

 

Świadczenia poradni podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ (bezpłatnie) są udzielane:

1. Osobom, które wypełniły deklarację (pobierz deklaracje str.1) i (pobierz deklaracje str.2) i dokonały wyboru lekarza / pielęgniarki POZ. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, można złożyć deklarację i zapisać się tylko do jednego lekarza/pielęgniarki;

2. Osobom przebywającym czasowo na terenie Powiatu Złotowskiego posiadającym deklaracje do lekarzy/pielęgniarek POZ w miejscu swojego stałego zamieszkania- w sytuacjach nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia się stanu zdrowia (bez konieczności składania deklaracji);

3. Osobom posiadającym ważną europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) wydaną przez inne państwo niż Polska- w sytuacjach nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia się stanu zdrowia.

 

W ramach podstawowej opieki zdrowotnej w przychodni funkcjonują:

- gabinety lekarskie: (pediatryczny i internistyczny),

- gabinet pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (pielęgniarki środowiskowej/rodzinnej),

- gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz punkt szczepień.

 

Świadczenia są udzielane w dni powszednie od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do godz. 18.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. W związku z dużą liczbą Pacjentów, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny 67 349 22 22.

 

W godzinach 18.00 - 8.00 rano lub całodobowo w dni świąteczne i wolne od pracy, pacjent może skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w Szpitalu Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego, ul. Szpitalna 28, 77-400 Złotów, telefon: 67 263 28 92.

 

Poradnia Neurologii Dziecięcej

 

Neurologia dziecięca jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego wieku rozwojowego (0-18 lat). Z uwagi na jego złożoność, zarówno pod względem strukturalnym jaki i czynnościowym, procesy chorobowe toczące się w jego obrębie wywołują liczne objawy związane z uszkodzeniem (wrodzonym, okołoporodowym, nabytym) różnych struktur anatomicznych. Najczęstszymi problemami z jakimi zgłaszają się Opiekunowie Pacjentów to obserwacja rozwoju, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, bóle głowy, podejrzenie stanów napadowych, trudności szkolne, zaburzenia snu, moczenie nocne i dzienne, problemy z zachowaniem, oraz zaburzenia emocji i koncentracji uwagi. Diagnostyka obejmuje szczegółowy wywiad, badanie neurologiczne, laboratoryjne, obrazowe, genetyczne oraz konsultacje specjalistyczne, w szczególności psychologiczne. Poradnia Neurologii Dziecięcej działa na podstawie kontraktu z NFZ, przyjmując bezpłatnie Pacjentów z prawem do świadczeń do wyczerpania limitu punktów przysługujących na dany rok.

 

R E J E S T R A C J A

 

Rejestracji można dokonać telefonicznie (67 349 22 22),

przez e-mail ( panaceumzlotow@gmail.com) lub osobiście.

 

Do prawidłowej rejestracji niezbędne są dane Dziecka:

imię i nazwisko, adres zameldowania, PESEL (Rodzice dzieci do 3 miesiąca życia nie mających nadanego numeru PESEL podają swój PESEL) oraz skierowanie od lekarza.

Skierowania do poradni Neurologii Dziecięcej są ważne do momentu ustania przyczyny ich wystawienia (niezależnie od daty wystawienia skierowania przez lekarza kierującego).

 

Na pierwszej wizycie w poradni Opiekunowie winni przedstawić całą posiadaną dokumentację medyczną, włącznie z konsultacjami psychologicznymi.

 

 

UWAGA!

Informujemy, że skierowania z Poradni Neurologii Dziecięcej zrealizować można bezpłatnie tylko w wybranych placówkach.

· Skierowanie na badania laboratoryjne oraz USG można zrealizować we wskazanej na skierowaniu placówce.

· Skierowanie na badania EEG można zrealizować w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, przy ul. Rydygiera 1, rejestracja pod numerem telefonu 67 210 65-39 lub 67 210 64 42.

· Skierowanie na badania EMG można zrealizować w NZOZ Centrum Medycyny ORTHOS Teresa Łakowicz w Pile, przy ul. Wojska Polskiego 49 B, rejestracja pod numerem telefonu: 67-215-19-86 lub 67-215-19-96.

 

· Skierowanie na badania tomografii komputerowej (TK) oraz rezonansu magnetycznego (MRI) można zrealizować w dowolnej placówce posiadającej kontrakt z NFZ.

 

 

 

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z „Informacją” pod numerem telefonu 67 349 22 22.

 

Poradnia Medycyny Pracy

 

W Poradni Medycyny Pracy oferujemy badania profilaktyczne Pracowników:

 

· wstępne- wykonywane osobom przyjmowanym do pracy;

· okresowe- wykonywane systematycznie wg przedziałów czasu uwzględniających warunki na danym stanowisku oraz stan zdrowia Pracownika;

· kontrolne- wykonywane w przypadku gdy Pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni.

 

Do przeprowadzenia badań profilaktycznych niezbędne jest skierowanie (pobierz skierowanie) wystawione przez Pracodawcę ze wskazaniem stanowiska oraz czynników uciążliwych lub szkodliwych (o ile takowe występują).

 

 

Do czynników takich zaliczyć należy przede wszystkim:

- pracę przy komputerze ekranowym powyżej 4h dziennie (wymagana konsultacja okulistyczna),

- pracę głosem (wymagana konsultacja laryngologiczna),

- prowadzenie samochodu służbowego (wymagana konsultacja laryngologiczna i okulistyczna),

- pracę na wysokości powyżej 3m (wymagana konsultacja laryngologiczna, okulistyczna i neurologiczna),

- pracę w hałasie (wymagana konsultacja laryngologiczna), itp.

 

W zależności od wskazanych czynników lekarz decyduje o konieczności przeprowadzenia konsultacji specjalistycznych (okulistycznej, laryngologicznej lub neurologicznej).

 

Na życzenie Pracodawcy lekarz wizytuje stanowiska pracy, uczestniczy w komisjach BHP, inicjuje i realizuje akcje związane z promocją zdrowia (np. szczepienia ochronne).

 

 

 

Ponadto wykonujemy:

- badania do celów sanitarno-epidemiologicznych (również wymagane jest skierowanie od Pracodawcy),

- uaktualnienie książeczki zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych (tzw. książeczki sanepidu),

- badania kierowców/kandydatów na kierowców (dla kierowców zawodowych wymagana jest konsultacja laryngologa, okulisty oraz ważne badania psychotechniczne),

- badania Pracowników Morskich (świadectwa międzynarodowe): - świadectwa morskie,

- badania uczniów i studentów.

Na wszystkie wymagane konsultacje specjalistyczne można się umówić poprzez naszą placówkę (specjaliści współpracujący przyjmują na terenie miasta Złotów) lub indywidualnie u wybranego przez siebie specjalisty

 

Firmy zachęcamy do zawierania umów o sprawowanie opieki profilaktycznej nad Pracownikami, szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 506 06 49 71.

 

Terminy wizyt można ustalić telefonicznie (67 349 22 22) lub osobiście w „Informacji”.

 

Gabinet Fizykoterapii

Gabinet przeznaczony jest wyłącznie dla pacjentów będących pod opieką przychodni Panaceum. Większość zabiegów wykonywana jest za odpłatnością pozwalającą pokryć eksploatację urządzeń (wg cennika).

 

W gabinecie fizykoterapii wykonywane są zabiegi:Gabinet Fizykoterapii

 

· tlenoterapii;

· inhalacji;

· terapii światłem spolaryzowanym (bioptron);

· terapii światłem podczerwonym i niebieskim (solux);

· krioterapii;

· prądem stałym: galwanizacja, jonoforeza (galwanizacja z użyciem leku);

· prądami TENS;

· prądami Träberta;

· prądami diadynamicznymi (DD);

· prądami interferencyjnymi (ID);

· prądami Kotza;

· elektrostymulacji;

· ultradźwiękami, fonoforezy (ultradźwięki z użyciem leku).

 

W gabinecie udzielane są również bezpłatne porady z zakresu kinezy (ćwiczenia), którą Pacjenci mogą wykonywać samodzielnie w domu.

 

 

 

 

Od 01.11.2013 usługi dla portalu świadczy spółka 4Kprojekt
Europejski Rejestr firm i przedsiębiorstw
Spis podmiotów gospodarczych na terenie Unii Europejskiej.